Civil Aviation Technology College (CATC),IRAN

پنج شنبه, 02 آبان 1398

رشد ترافیک جهانی مسافران در ماه نوامبر

رشد ترافیک جهانی مسافران در ماه نوامبر

انجمن بین المللی حمل و نقل هوایی (یاتا) در گزارشی از رشد 5.6 درصدی ترافیک جهانی مسافران هوایی و همچنین ترافیک باری در ماه نوامبر خبر داد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، ترافیک مسافران هوایی 0.2 درصد بیشتر از ماه اکتبر بود اما ترافیک باری به دلیل رشد خرید آنلاین فصلی آمریکا که تحویل از منطقه آسیا اقیانوسیه را افزایش داد، بر مبنای ماهانه 2.4 درصد رشد داشت.

تونی تایلر، مدیرعامل یاتا، در بیانیه ای با ابراز رضایت از آمار نوامبر، اظهار امیدواری کرد که با توجه به تحولات اقتصادی مثبت در آمریکا و بهبود اعتماد تجاری در ماه‌های اخیر، ترافیک باری در سال 2013 به رشد بازگردد.

وی پیش بینی کرد که در سطح جهانی، حجم ترافیک باری 1.4 درصد و ترافیک مسافری 4.5 درصد در سال 2013 رشد می‌کند.

ایرلاین‌ها در آمریکای لاتین و خاورمیانه بزرگترین رشد در ترافیک مسافری بین المللی را داشتند که از نوامبر سال 2011 به ترتیب 11 و 10.5 درصد بود.

اما ظرفیت، رشد کمتری نسبت به تقاضا داشت و 3.1 درصد در سطح جهانی افزایش یافت که به معنی صندلی‌های خالی کمتر نسبت به نوامبر سال 2011 و در نتیجه، بهبود حاشیه سود ایرلاین‌ها بوده است.

به گزارش رویترز، کمترین رشد سالانه ترافیک بین المللی مربوط به ایرلاین‌های آمریکایی بود که به 2.6 درصد رسید. ظرفیت این ایرلاین‌ها تنها 0.4 درصد در مقایسه با یک سال قبل رشد کرد.